Mateřská škola se nachází na hranicích města Ostravy a Vratimova. Ode dne 1. 7. 2011 splynula v Mateřskou školu Slezská Ostrava, Bohumínská 68, příspěvkovou organizaci.

Je jednotřídní mateřskou školou s výchovně vzdělávacím programem všestranný rozvoj. Vzhledem ke specifice jednotřídní školy je pro děti vytvářeno rodinné prostředí v malé a kvalitně vybavené školičce. Věkové složení dětí je v rozsahu od2,5roku do 7let (v případě odložené školní docházky).

O děti pečují 2 učitelky a jedna správní zaměstnankyně, která má na starosti vedle úklidu i výdej stravy. Pro děti je vytvořeno kvalitní výchovně vzdělávací prostředí s možností poskytování kvalifikované logopedické péče. Rodiče jsou denně v kontaktu se všemi pracovníky školy a mohou se poradit o všech problémech nebo zjistit co dítě celý den dělalo a dobře tak spojit výchovu rodinnou se školní. Děti mají k dispozici také vybavenou zahradu plnou zeleně a možnost vycházek do lužního lesa, do vrbiny, k soukromým stájím s koňmi.Celkové prostředí okolí navozuje poklidný venkovský ráz.

Našim záměrem je vhodnou a nenásilnou formou připravit děti na bezproblémový přechod do ZŠ. Snahou všech zaměstnanců je vypěstovat v dětech kladný vztah k přírodě a její ochraně. Pomocí ekologické výchovy bychom chtěli utvářet u dětí základní dovednosti a návyky. Byli bychom rádi, kdyby se děti i rodiče v mateřské škole cítili dobře a bezpečně, byli spokojení, mohli rozvíjet své individuální dovednosti a schopnosti a na mateřskou školu vzpomínali s láskou.

Nově bychom chtěli nabídnout rodičům odborné semináře – dle jejich zájmu, pořádání společných akcí jak pro rodiče s dětmi, tak i pro širokou veřejnost.

Charakteristika mateřské školy

• Kapacita školy: 28dětí
  • Počet tříd: 1třídy – věkově heterogenní

Organizace chodu a řízení MŠ

Organizace

Nabízíme pružný denní režim, který reflektuje zájem a potřeby dětí. Usilujeme o vyváženost spontánních a řízených činností, o dostatečný prostor pro spontánní dětské hry. Dbáme na nepřetěžování dětí. Dětem se plně věnujeme. Při plánování denních činností vycházíme z Rámcového plánu předškolního vzdělávání a školního vzdělávacího programu. Všichni zaměstnanci reagují na individuální potřeby dětí. Do denního programu denně zařazujeme zdravotně preventivní pohybové aktivity.

Organizace mateřské školy

Doba Aktivita
6.15 – 8.50 scházení dětí, ranní hry, pohybové aktivity, jazykové hry, individuální péče o děti, didakticky cílené činnosti
9.00 – 9.20 hygiena, svačina